Kiedy premiera drugiego sezonu popularnego serialu Wednesday?

Kiedy premiera drugiego sezonu popularnego serialu Wednesday?
Autor Julia Rutkowska
Julia Rutkowska20.06.2024 | 5 min.

Kiedy 2 sezon Wednesday będzie miał premierę? To pytanie nurtuje fanów tego mrocznego i zabawnego serialu od czasu zakończenia pierwszej serii. Wednesday szybko stała się międzynarodowym hitem Netfliksa, a widzowie są ciekawi, co czeka tę nastoletnią Codziennik w kolejnej części przygód. Zanim poznamy dokładną datę premiery, mamy dla Was wstępne informacje na ten temat oraz kilka kluczowych faktów.

Kluczowe wnioski:
 • Drugi sezon Wednesday jest oficjalnie potwierdzony przez Netfliksa, ale nie podano jeszcze daty premiery.
 • Zdjęcia do kolejnej serii rozpoczęły się w marcu 2024 roku, więc premiera może nastąpić na przełomie 2024 i 2025 roku.
 • Według twórców, w nowych odcinkach poznamy więcej szczegółów na temat rodziny Addamsów i ich krewnych.
 • Obsada aktorska pozostanie w dużej mierze taka sama, z Jenne Ortegą w roli głównej.
 • Fani mogą spodziewać się jeszcze więcej mrocznego humoru i niezwykłych przygód Wednesday.

Kiedy premiera 2 sezonu Wednesday na Netflix?

Fani zabawnego, ale i mrocznego serialu Wednesday z niecierpliwością oczekują premiery drugiego sezonu. Netflix jeszcze nie ogłosił dokładnej daty, ale na podstawie dostępnych informacji możemy się domyślać, że kiedy będzie 2 sezon Wednesday? Najpewniej będzie to koniec 2024 lub początek 2025 roku.

Produkcja kontynuacji hitu Netfliksa rozpoczęła się w marcu 2024 roku. Twórcy serialu, w tym reżyser Tim Burton, musieli zebrać obsadę i przygotować plan zdjęciowy. Nagrania do 2 sezonu Wednesday potrwają przynajmniej kilka miesięcy.

Po zakończeniu zdjęć rozpocznie się długi i pracochłonny proces postprodukcji. Efekty specjalne, montaż oraz dodawanie dźwięku i muzyki to jedne z wielu czynności, które muszą zostać wykonane. W przypadku tak popularnej produkcji jak Wednesday, na wszystkie te etapy potrzeba sporo czasu.

Biorąc pod uwagę harmonogram prac nad drugim sezonem, realistyczna data premiery na Netflix to końcówka 2024 lub początek 2025 roku. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Z pewnością warto będzie poczekać na kolejne przygody Wednesday Addams!

Kiedy 2 sezon Wednesday w Polsce? Transmisja serialu

Pierwszy sezon Wednesday odniósł ogromny sukces nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce i na całym świecie. Widzowie z niecierpliwością czekają na kiedy będzie 2 sezon wednesday i w jaki sposób będą mogli obejrzeć nowe odcinki.

Prawa do transmisji oryginalnej produkcji Netflix w naszym kraju należą do platformy Player.pl. Użytkownicy tego serwisu będą mogli śledzić przygody Wednesday Addams równocześnie z premierą na Netflix.

 • Widzowie w Polsce zobaczą 2 sezon Wednesday w tym samym czasie, co reszta świata na Netflix.
 • Nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień na platformie Player.pl.
 • Najprawdopodobniej wszystkie odcinki drugiej serii zobaczą światło dzienne jeszcze przed końcem 2024 roku.

Poza transmisją online w Polsce, warto również pamiętać, że stacja telewizyjna Canal+ Family często nabywa prawa do emisji hitów Netfliksa na antenie. Możliwe więc, że Wednesday sezon 2 pojawi się także na małym ekranie. Jednak będzie to miało miejsce dopiero po zakończeniu premiery na Playerze.

Czytaj więcej: Rick and Morty sezon 1 odcinek 1 - Przygoda chłopców z multiwersum

Kiedy 2 sezon Wednesday zadebiutuje na HBO Max?

Wednesday to produkcja Netfliksa i nie jest planowana do premiery na żadnej innej platformie streamingowej. Wyłączne prawa do emisji zarówno pierwszego, jak i przyszłych sezonów ma serwis Netflix.

HBO Max ani żaden inny serwis streamingowy nie będzie pokazywał drugiego czy kolejnych sezonów Wednesday. Jest to po prostu niemożliwe, ponieważ byłoby naruszeniem umowy licencyjnej Netfliksa.

 • Netflix posiada 100% praw do emisji oryginalnej produkcji Wednesday.
 • Drugi sezon nie zadebiutuje więc na HBO Max ani żadnej innej platformie streamingowej.
 • Wyłącznie Netflix będzie udostępniał nowe odcinki tego serialu na całym świecie.

Czasami zdarza się, że platformy takie jak HBO Max czy Hulu oferują wybrane tytuły Netfliksa w ramach specjalnych umów. Jednak w przypadku tak dużego hitu jak Wednesday sezon 2, Netflix na pewno nie odda tych praw innej firmie.

Jeśli więc chcesz obejrzeć kontynuację przygód Wednesday Addams, będziesz musiał skorzystać z subskrypcji Netfliksa. To jedyna opcja, aby nie przegapić żadnego z nowych odcinków!

Wednesday 2 sezon: kiedy nowe odcinki serialu Wednesday?

Zdjęcie Kiedy premiera drugiego sezonu popularnego serialu Wednesday?

Nawet jeśli już wiemy, że kiedy będzie 2 sezon wednesday będzie to koniec 2024 lub początek 2025 roku, to wciąż pozostaje pytanie - kiedy dokładnie? I w jaki sposób Netflix udostępni nowe odcinki?

Przy premierze pierwszego sezonu, Netflix wypuścił wszystkie 8 odcinków naraz w modelu binge-watching. Jednak coraz częściej serwis decyduje się na hybrydowy model premiery - część odcinków jest udostępniana jednorazowo, a reszta co tydzień.

W przypadku Wednesday sezonu 2 powinniśmy spodziewać się podobnej strategii. Najprawdopodobniej Netflix wyda od razu pierwsze 3-4 odcinki, a kolejne będą pojawiać się co tydzień aż do finału sezonu.

Taki model premiery z jednej strony pozwala na tzw. binge-watching, czyli konsumpcję kilku odcinków pod rząd. Z drugiej zaś strony utrzymuje zainteresowanie widzów przez dłuższy czas i buduje większe napięcie przed każdym nowym epizodem.

Niezależnie od tego, w jaki sposób Wednesday 2 sezon zostanie udostępniony, jedno jest pewne - fani z niecierpliwością czekają na kontynuację tej mrocznej, ale bardzo zabawnej historii!

Podsumowanie

Choć Netflix jeszcze nie ogłosił daty premiery, fani z niecierpliwością oczekują na kiedy będzie 2 sezon wednesday. Wszystkie sygnały wskazują, że nowe przygody Wednesday Addams zobaczymy pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku. Harmonogram produkcji, zdjęć i postprodukcji wydłuża bowiem znacząco cały proces.

Kiedy już wednesday sezon 2 zostanie udostępniony, polscy widzowie będą mogli śledzić go równolegle z premierą na Netflix poprzez platformę Player.pl. Nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień, choć możliwe, że podobnie jak w pierwszej serii, początkowe epizody udostępnione zostaną od razu w modelu binge-watching.

Najczęstsze pytania

Choć dokładna liczba odcinków w drugim sezonie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, możemy spodziewać się podobnej ilości jak w pierwszej serii, czyli około 8 epizodów. Netflix lubi utrzymywać spójną długość sezonów swoich oryginalnych produkcji.

Główna obsada z pewnością pozostanie taka sama, z Jenną Ortegą w roli tytułowej. Powinniśmy również spodziewać się powrotu Gwendoline Christie jako Larisy Weems, Riki Lindhome jako dr Valerie Kinbott oraz pozostałych kluczowych postaci z sezonu pierwszego.

Według nieoficjalnych doniesień, produkcja drugiego sezonu Wednesday będzie realizowana ponownie w Rumunii, podobnie jak pierwszej serii. Tamtejsze krajobrazy i sceneria idealnie pasują do mrocznego klimatu opowieści o rodzinie Addamsów.

Tak, Netflix zawsze udostępnia swoje oryginalne produkcje z opcją napisów i dubbingu w różnych językach, w tym także w polskim. Możemy więc spodziewać się, że drugi sezon Wednesday również będzie dostępny z polskimi napisami i lektorem.

Im bliżej będzie do premiery nowych odcinków, tym więcej informacji na temat fabuły oraz ewentualnych nowych postaci powinniśmy otrzymać od Netfliksa i twórców serialu. Na razie jednak wszelkie szczegóły są owiane tajemnicą.

5 Podobnych Artykułów

 1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
 2. Najromantyczniejsze filmy na Netflix: Co warto obejrzeć na randce?
 3. Gra o Tron, sezon 5: Oto co wydarzyło się w pierwszym odcinku!
 4. To jest historia znanego kampera z kultowego serialu "Breaking Bad"!
 5. Dlaczego Mulder i Scully z "Z Archiwum X" są tym kultowym duetem?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Julia Rutkowska
Julia Rutkowska

Jestem doświadczoną dziennikarką filmową, miłośniczką ambitnego kina autorskiego. W recenzjach doceniam przede wszystkim wartości artystyczne filmu - reżyserię, zdjęcia, grę aktorów. Analizuję dzieła wnikliwie, ale bez zbędnego zadęcia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły