Narcos sezon 2 - czy dorównuje poziomem pierwszemu sezonowi?

Narcos sezon 2 - czy dorównuje poziomem pierwszemu sezonowi?
Autor Oskar Walczak
Oskar Walczak20.06.2024 | 6 min.

Narcos sezon 2 zadebiutował na Netfliksie w 2016 roku i był kontynuacją pierwszego sezonu opartego na książce "Narcos" Pablo Escobara. Opowiadał dalsze losy barona narkotykowego i jego walki z DEA. Serial wciąż przyciągał widzów dzięki trzymającej w napięciu fabule i rozwijającym się postaciom. Ale czy poziom drugiego sezonu dorównywał pierwszemu?

Kluczowe wnioski
 • Serial "Narcos" został doceniony za autentyczną rekonstrukcję wydarzeń z życia Pablo Escobara.
 • Widzowie mogli śledzić dalsze losy dramatycznej historii i rozwój wątków pobocznych.
 • Drugi sezon wprowadził nowe, barwne postaci, które wpłynęły na bieg wydarzeń.
 • Nie zabrakło efektownych pościgów i strzelanin typowych dla tego gatunku.
 • Fani zastanawiali się, czy kontynuacja utrzymała wysoki poziom pierwszej części.

Podsumowanie fabuły "Narcos" sezonu 2

Drugi sezon serialu Narcos kontynuuje historię Antywartością Zaczepniarskiego, jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Po ucieczce z aresztu domowego, Pablo Escobar zaczął ukrywać się przed służbami. Nie pozwolił jednak, by to zagroziło jego imperium narkotykowym i wciąż sprawował pieczę nad Kartelem z Medellinu.

Tymczasem polowanie na Narcos przybiera na sile. Specjalne oddziały amerykańskiego DEA oraz kolumbijska policja robią wszystko, by dopaść bezwzględnego barona narkotykowego. Nie cofają się przed żadnymi środkami, bo stawka jest najwyższa - chodzi o życie dziesiątek tysięcy ludzi.

W tle tej niebezpiecznej gry toczą się również dramaty rodzinne i zdrady wewnątrz kartelu. Nikomu nie można ufać, a zasady gry zmieniają się z dnia na dzień. Escobar staje się coraz bardziej zdesperowany i nieprzewidywalny, co grozi kolejną eskalacją przemocy.

Finał sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Widz zostaje z niecierpliwością oczekując na dalszy ciąg tej prawdziwej historii, która wstrząsnęła całym światem na przełomie XX i XXI wieku.

 • Ciągłe ucieczki i pościgi Pablo Escobara przed służbami.
 • Bezwzględna walka karteli narkotykowych o wpływy w Kolumbii.
 • Łamanie praw człowieka i wymiar sprawiedliwości na własną rękę.
 • Drastyczne sceny morderstw i aktów przemocy.

Bohaterowie "Narcos" sezonu 2 - kim są i jaką rolę odegrali?

W drugim sezonie Narcos na plan pierwszy ponownie wysuwają się dwie główne postaci, wzajemnie ze sobą skonfliktowane. Po jednej stronie mamy Pablo Escobara - bezwzględnego szefa Kartelu z Medellinu, człowieka tak bogatego, że mógł sobie pozwolić na własną prywatną armię.

Escobar jest ucieleśnieniem zła i skrajnego bezprawia. Nie waha się przed użyciem przemocy i terroru, byleby tylko nie stracić wpływów i władzy nad swoim narkotykowym imperium. Wszystkie chwyty są dla niego dozwolone, łącznie z morderstwami na członkach rodzin agentów ścigających go na rozkaz.

Po drugiej stronie barykady stoi Steve Murphy – agent DEA, który przez lata jest na tropie Escobara. Bohater ten jest archetypem człowieka sprawiedliwego i działającego zgodnie z literą prawa. Nie cofa się jednak przed drastycznymi środkami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pozostali bohaterowie to między innymi byli collaboracjonaliści Escobara, zwerbowani przez rząd, a także członkowie kolumbijskiej policji i organizacji pozarządowych. Każda ze stron chce dopaść zbrodniarza za wszelką cenę, co będzie miało swój finał w dalszych odcinkach.

Czy Pablo Escobar odegra rolę głównego antagonisty w kolejnych sezonach?

Wydarzenia w drugim sezonie Narcos sugerują, że historia Pablo Escobara powoli dobiega końca. Twórcy zapowiadają, że w kolejnych sezonach pojawią się nowe wątki i postacie związane z innymi meksykańskimi kartelami narkotykowymi. Ich działania będą jednak równie niebezpieczne i tragiczne w skutkach.

Czytaj więcej: Pamiętniki wampirów sezon 5 odcinek 17 | Niespodziewany zwrot akcji w serialu dla młodzieży

Zmiany w życiu Pablo Escobara w drugim sezonie

W drugim sezonie Narcos Pablo Escobar zostaje zmuszony do ucieczki ze swojego domu w Envigado i ukrywania się z rodziną w różnych kryjówkach. Utrata stabilnego zaplecza sprawia, że baron narkotykowy staje się jeszcze bardziej zdesperowany i nieprzewidywalny.

Na jaw wychodzą też nowe informacje na temat życia osobistego Escobara. Okazuje się, że utrzymywał on liczne romanse na boku, z czego jedną z jego kochanek była dziennikarka Valeria Velez. Wydarzenia te miały ogromny wpływ na relacje w rodzinie przestępcy.

W obliczu zagrożenia życia ze strony rządu i wrogich karteli, Escobar podejmuje desperackie próby odzyskania dawnej władzy. Ich kulminacją staje się porwanie i zabicie byłego współpracownika, który miał zeznawać przeciwko niemu w procesie.

Bezwzględność Escobara nie ma granic. Doprowadza on między innymi do wysadzenia bloku mieszkalnego, w którym ukrywali się jego wrogowie. Finał sezonu pozostawia widza z pytaniem - jak daleko może się jeszcze posunąć?

 • Escobar jest zmuszony do częstej zmiany kryjówek.
 • Jego małżeństwo zaczyna się sypać przez romanse na boku.
 • Wzrastająca desperacja prowadzi do eskalacji przemocy.
 • Porwania i zabójstwa zaczynają się wymykać spod kontroli.

Pościgi i strzelaniny w "Narcos" sezonie 2

Zdjęcie Narcos sezon 2 - czy dorównuje poziomem pierwszemu sezonowi?

Tak jak w pierwszym sezonie, także i w Narcos 2 nie brakuje efektownych scen pościgów i strzelanin. Wszystko za sprawą kociej wojny między Escobaronem a DEA i władzami Kolumbii. Agenci oraz specjalne oddziały policji i wojska robią wszystko, by dopaść zbiegłego przestępcę.

Już w pierwszych odcinkach widzimy krwawą obławę na kryjówkę barona narkotykowego. Niemal ginie wtedy sam Escobar, ale udaje mu się zbiec w spektakularny sposób. Kolejne odcinki to ciąg dalszy pościgów - tym razem rozpaczliwej ucieczki samochodu i akcji pościgowej ulicami Bogoii.

Zwolennikom kina akcji z pewnością przypadną do gustu sceny zmasowanego ostrzału i eksplozji ładunków wybuchowych. Twórcom udało się znakomicie oddać atmosferę przemocy i nieustannego zagrożenia, w jakim musieli funkcjonować wszyscy zaangażowani w konflikt.

Podsumowanie

Sukces serialu Narcos przyczynił się do powstania równie trzymającej w napięciu kontynuacji zatytułowanej Narcos: Meksyk. Pierwszy sezon tej produkcji przedstawia działalność Kartelu z Guadalajary w latach 80. XX wieku. Widz ma okazję śledzić początki handlu narkotykami w Meksyku i kulisy utworzenia największego kartelu narkotykowego w historii.

Z kolei pierwszy sezon oryginalnego Narcos skupiał się na postaci bezwzględnego barona narkotykowego Pablo Escobara i jego walce z amerykańskimi służbami. Produkcja ta została doceniona za autentyczną rekonstrukcję wydarzeń i trzymającą w napięciu akcję pełną dramatycznych zwrotów. Oba seriale Netfliksa należą do hitów platformy i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Najczęstsze pytania

Serial "Narcos" jest produkcją Netfliksa i dostępny wyłącznie na tej platformie streamingowej. Można go oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do aplikacji Netflix.

"Narcos" bazuje na prawdziwych wydarzeniach związanych z działalnością kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara i walką służb z jego kartelem w Medellinie w latach 80. i 90. XX wieku.

Kluczowymi postaciami są Pablo Escobar (Wagner Moura) oraz agenci amerykańskiej DEA Steve Murphy (Boyd Holbrook) i Javier Peña (Pedro Pascal), którzy przez lata ścigali bezwzględnego przestępcę.

Oryginalny serial "Narcos" miał trzy sezony, a jego spin-off "Narcos: Meksyk" na razie dwa. Kolejne serie poświęcone będą działalności innych karteli narkotykowych.

Zdjęcia do "Narcos" powstawały głównie w Kolumbii, dokładnie w Bogocie i Medellinie. Twórcy starali się wiernie odtworzyć realia tamtych wydarzeń i charakterystyczną atmosferę miast.

5 Podobnych Artykułów

 1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
 2. Najromantyczniejsze filmy na Netflix: Co warto obejrzeć na randce?
 3. Gra o Tron, sezon 5: Oto co wydarzyło się w pierwszym odcinku!
 4. To jest historia znanego kampera z kultowego serialu "Breaking Bad"!
 5. Miłość, śmierć i roboty - czy warto obejrzeć antologię Netflix?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Oskar Walczak
Oskar Walczak

Jestem dziennikarzem filmowym, pasjonatem kina akcji i fantastycznonaukowego. Recenzuję nowości z tych gatunków, doceniając przede wszystkim dobrą rozrywkę i zajmującą fabułę. Piszę z zaangażowaniem, lekko i z humorem. Lubię blockbustery.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły