Pamiętniki wampirów sezon 5 odcinek 10 - co się wydarzy? Przewidywania

Pamiętniki wampirów sezon 5 odcinek 10 - co się wydarzy? Przewidywania
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki26.10.2023 | 6 min.

Pamiętniki wampirów sezon 5 wchodzą w decydującą fazę, a fani z niecierpliwością czekają na finałowy, 10. odcinek. W nim dowiemy się, jaki los czeka głównych bohaterów - Elenę, Damona, Stefana, Bonnie, Caroline i ich przyjaciół. Jakie zwroty akcji i zaskakujące wydarzenia nas czekają? Sprawdźmy, co może wydarzyć się w odcinku 10 na podstawie dotychczasowych przecieków i teorii fanów.

Kluczowe wnioski:
 • Elena może odzyskać wspomnienia i wrócić do Damona.
 • Klaus najprawdopodobniej nie pojawi się w Mystic Falls w tym sezonie.
 • Stefan będzie wspierał Caroline w panowaniu nad nowymi mocami.
 • Matt i Tyler kontynuują polowanie na wampiry zagrażające miastu.
 • Finał sezonu przyniesie zaskakujący zwrot akcji i cliffhanger.

Czy Elena odzyska pamięć w odcinku 10?

Jednym z najbardziej nurtujących fanów Pamiętników Wampirów zagadnień przed finałem 5 sezonu jest to, czy Elena odzyska wspomnienia i wróci do Damona. W poprzednim odcinku okazało się, że Elena, tracąc wampirze życie, straciła również pamięć o swoim związku z Damonem.

Damon jest zrozpaczony, gdyż dla niego ich miłość była wszystkim. Jednak bez wspomnień Elena nie jest w stanie odwzajemnić jego uczuć. Czy zaklęcie, które nałożyła na siebie będzie można zdjąć? Czy uczucie łączące ją z Damonem było na tyle silne, by przebić się przez magię? Tego dowiemy się w finale.

Możliwe scenariusze rozwoju wypadków

Istnieje kilka możliwych scenariuszy tego wątku w ostatnim odcinku sezonu:

 • Elena nie odzyska pamięci i pozostanie z Mattem.
 • Elena powoli zaczyna przypominać sobie uczucie do Damona.
 • Bonnie znajduje zaklęcie przywracające wspomnienia Elenie.

Najbardziej prawdopodobny wydaje się ten ostatni wariant. Bonnie jako potężna czarownica na pewno będzie w stanie pomóc przyjaciółce. Być może finał sezonu zakończy się sceną, w której Elena, patrząc na Damona, wymawia jego imię, dając nadzieję fanom na ich połączenie w kolejnym sezonie.

Damon i Bonnie - finał ich relacji w sezonie 5

Innym wątkiem godnym uwagi jest relacja Damona i Bonnie. Gdy tych dwoje zostało uwięzionych po drugiej stronie, ich stosunki uległy diametralnej zmianie.

Z nienawidzących się wrogów stali się najlepszymi przyjaciółmi, którzy mogą na sobie polegać. Dotarli do Mystic Falls z nadzieją na szczęśliwe zakończenie. Jednak w finale sezonu ich przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę.

Czy ich więź przetrwa?

Możliwe scenariusze dla tej relacji to:

 • Damon i Bonnie kłócą się o powrót wspomnień Eleny.
 • Bonnie poczuje się zazdrosna o miłość Damona do Eleny.
 • Para będzie współpracować, aby pokonać zło zagrażające Mystic Falls.

Trzecia opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna - Damon i Bonnie staną ramię w ramię w walce ze złem. Być może jednak w tle ich przyjaźni pojawią się skomplikowane emocje z obu stron, co otworzy interesujący wątek w kolejnym sezonie.

Czytaj więcej: Seriale na podstawie Harlana Cobena - Przewodnik 2022

Klaus powróci do Mystic Falls w sezonie 5?

Pamiętniki Wampirów sezon 5 z pewnością rozczarował fanów Klausa. Charyzmatyczny Pierwotny nie pojawił się ani razu w dotychczasowych odcinkach. Czy sytuacja zmieni się w finale sezonu? Czy zobaczymy powrót Klausa do Mystic Falls?

Klaus od zawsze był postacią budzącą skrajne emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jego powrót z pewnością wywołałby poruszenie, zmieniając układ sił w mieście.

Teorie na temat powrotu Klausa

Istnieją dwie główne teorie fanów na ten temat:

 1. Klaus pojawi się, by pomóc w walce z wielkim złem zagrażającym Mystic Falls.
 2. Klaus jest tym wielkim złem i ujawni swoje mroczne zamiary.

Niestety bardziej prawdopodobne jest, że Klaus nie pojawi się wcale. Aktor Joseph Morgan potwierdził, że nie brał udziału w kręceniu finału 5 sezonu. Jednak możliwy jest cameo lub scena post-creditowa zapowiadająca jego powrót w kolejnym sezonie.

Stefan pomaga Caroline opanować moc wampira

Pamiętniki wampirów sezon 5 odcinek 10 - co się wydarzy? Przewidywania

Relacja Stefana i Caroline zmierza w coraz bardziej romantycznym kierunku. Jednak Caroline wciąż zmaga się z opanowaniem nowych, wampirzych mocy i głodu krwi.

Stefan jako doświadczony wampir może jej pomóc nauczyć się panowania nad sobą. Ich relacja z pewnością pogłębi się w finale sezonu, kiedy Stefan będzie wspierał Caroline w najtrudniejszych chwilach.

Stefan już nie raz udowodnił, że potrafi wesprzeć bliską osobę w opanowaniu wampirzej natury. Jego spokój i empatia pomogą Caroline przetrwać ten trudny okres.

Możliwe, że właśnie miłość Stefana pozwoli Caroline w pełni zaakceptować siebie i nauczyć się kontroli nad żądzą krwi. Ich związek ma potencjał stać się jedną z ciekawszych relacji w tym sezonie serialu.

Matt i Tyler kontynuują polowanie na wampiry

Matt i Tyler jako ludzie stanowią mniejszość wśród nadprzyrodzonych mieszkańców Mystic Falls. Jednak nie poddają się i walczą o bezpieczeństwo swojej społeczności.

W poprzednich odcinkach Pamiętników Wampirów sezon 5 widzieliśmy, jak dzielnie stawiają czoła wampirzym zagrożeniom. W finale ich misja prawdopodobnie się nie skończy.

Bohater Rola
Matt Strategiczny przywódca
Tyler Walczący w pierwszej linii

Matt i Tyler udowodnili, że są zgranym duetem łowców wampirów. Matt opracowuje strategię, a Tyler wciela ją w życie. Ta kooperacja z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami w walce z wampirami zagrażającymi mieszkańcom Mystic Falls.

Przepowiednie dotyczące finału sezonu 5

Zbliżamy się do wielkiego finału Pamiętników Wampirów sezon 5. Jakie zwroty akcji i cliffhanger zakończenia nas czekają? Oto przewidywania fanów:

 • Klaus ujawnia się jako główne zło tego sezonu.
 • Elena odzyskuje wspomnienia dzięki Bonnie.
 • Pojawia się nowe, potężne zagrożenie dla mieszkańców Mystic Falls.
 • Ginie jedna z głównych postaci.
 • Twórcy zostawiają cliffhanger zapowiadający 6 sezon.

Niezależnie od tego, który scenariusz okaże się prawdziwy, finał na pewno dostarczy wielkich emocji i zaskoczy widzów. Już nie możemy się doczekać! Przekonamy się o wszystkim już niebawem.

Podsumowanie

W tym artykule przyjrzeliśmy się najważniejszym wątkom i przewidywaniom przed finałem Pamiętników Wampirów sezon 5. Losy głównych bohaterów, takich jak Elena, Damon, Stefan czy Bonnie, wchodzą w decydującą fazę. Emocje sięgają zenitu.

Największą niewiadomą pozostaje to, czy Elena odzyska wspomnienia i wróci do Damona. Równie nurtujący jest wątek relacji Damona i Bonnie - czy ich przyjaźń przetrwa? Stefan z kolei staje u boku Caroline. Matt i Tyler kontynuują misję obrony mieszkańców Mystic Falls.

Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Klaus pojawi się w finale, czy jednak znów rozczaruje fanów? Jaki los czeka naszych bohaterów i jakie zwroty akcji zostały przygotowane? O tym przekonamy się już w dziesiątym odcinku Pamiętników Wampirów sezon 5.

Miejmy nadzieję, że będzie to zakończenie dostarczające wielkich emocji i zadowalające fanów serialu. Trzymamy kciuki za satysfakcjonujący finał piątego sezonu przygód wampirów i ludzi z Mystic Falls!

5 Podobnych Artykułów

 1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
 2. Czy warto obejrzeć komediowy serial Grace i Grace na Netflix?
 3. Co naprawdę oznacza tytuł popularnego serialu "Breaking Bad"?
 4. Dlaczego Mulder i Scully z "Z Archiwum X" są tym kultowym duetem?
 5. Horror o nawiedzonym domu | Co oglądać i jak się bać
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki

Jestem dziennikarzem filmowym będącym krytykiem filmowym. Specjalizuję się w rzetelnej analizie warstwy fabularnej i wizualnej nowych filmów. Moje oceny są wyważone i dobrze uargumentowane. Liczą się dla mnie przede wszystkim walory artystyczne dzieła.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły