Stranger Things Sezon 2 Odcinek 3 - Co się stało w Hawkins?

Stranger Things Sezon 2 Odcinek 3 - Co się stało w Hawkins?
Autor Oskar Walczak
Oskar Walczak26.10.2023 | 8 min.

Stranger Things Sezon 2 Odcinek 3 kontynuuje historię dziwnych wydarzeń w fikcyjnym miasteczku Hawkins. W tym odcinku tempo akcji zdecydowanie przyspiesza, a bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi zagrożeniami. Podczas gdy Joyce i Hopper próbują odnaleźć zaginionego Willa, pozostali przyjaciele dowiadują się więcej o tajemniczej istocie o imieniu Jedenastka. W tle narastającego napięcia pojawiają się też wątki romantyczne między bohaterami.

Kluczowe wnioski:
  • Joyce i Hopper wyruszają na poszukiwanie Willa do alternatywnego wymiaru zwanego Światem Na Opak.
  • Mike, Dustin i Lucas poznają tajemniczą dziewczynkę o nadprzyrodzonych zdolnościach.
  • Okazuje się, że demogorgon wciąż stanowi zagrożenie dla Hawkins i porywa kolejne ofiary.
  • Między Mike'iem a Jedenastką rodzi się uczucie, co komplikuje relacje w grupie.
  • Stan zdrowia Willa nadal się pogarsza, a dziwne wizje sugerują, że demogorgon wciąż jest aktywny.

Odkrycie dziwnej istoty w Hawkins

W tym odcinku serialu Stranger Things dochodzi do przełomowego wydarzenia - bohaterowie odkrywają istnienie tajemniczej istoty o nadprzyrodzonych mocach. Chodzi oczywiście o postać Jedenastki, która z początku jest dla chłopców zagadką. Dziewczynka pojawia się nagle w lesie i jest całkowicie wystraszona i oszołomiona. Ma ogoloną głowę i ubraną szpitalną piżamę. Mike, Dustin i Lucas są zaskoczeni jej widokiem, ale postanawiają jej pomóc.

Okazuje się, że Jedenastka posiada telekinetyczne zdolności i potrafi przenosić przedmioty siłą umysłu. Chłopcy są zafascynowani jej mocami, choć na razie nie wiedzą, skąd się wzięła ta tajemnicza dziewczynka. Jedenastka nie potrafi mówić i komunikuje się głównie przez kiwanie głową. Wydaje się również przerażona wspomnieniami, które próbuje stłumić. Chłopcy postanawiają ją ukryć w domu Mike'a i badać jej niesamowite zdolności.

Kim jest zagadkowa Jedenastka?

Jedenastka z początku nie chce zdradzać, skąd pochodzi i jak znalazła się w lesie. Stopniowo okazuje się jednak, że była więziona w tajnym laboratorium rządowym, gdzie prowadzono na niej eksperymenty psychiczne. W końcu udało jej się uciec stamtąd dzięki swoim mocom. Teraz żyje w ciągłym strachu, że zostanie złapana. Chłopcy postanawiają pomóc jej się ukryć. Zwłaszcza Mike czuje silną więź z Jedenastką i chce ją chronić.

Wkrótce okazuje się, że nadprzyrodzone zdolności Jedenastki mają kluczowe znaczenie w walce z Demogorgonem i odnalezieniu Willa. Dziewczynka boi się używać mocy, ale stopniowo odzyskuje pewność siebie i zaufanie do nowych przyjaciół. Jej relacja z Mike'iem staje się coraz bliższa.

Poszukiwania Willa w świecie Upside Down

Głównym wątkiem tego odcinka jest desperacka próba odnalezienia Willa, który zaginął w poprzedniej części serialu. Jego matka, Joyce, jest przekonana, że chłopiec wciąż żyje, choć wszyscy uważają go za zmarłego. Joyce nieustannie próbuje się z nim kontaktować poprzez lampy, które migać w odpowiedzi na jej pytania. Nikt jej jednak nie wierzy, dopóki szeryf Hopper nie zauważa tego fenomenu na własne oczy.

Wspólnie dochodzą do wniosku, że Will musi być uwięziony w dziwnym, alternatywnym wymiarze, który nazywają Światem Na Opak. Aby się tam dostać, włamują się do laboratorium, skąd Will najprawdopodobniej został porwany. W środku znajdują przejście do mrocznego świata pełnego dziwnych mchów i roślin. Rozpoczynają poszukiwania zaginionego chłopca.

Niebezpieczna wyprawa do Świata Na Opak

Przejście do alternatywnego wymiaru jest bardzo niebezpieczne. Joyce i Hopper muszą uważać na drapieżną istotę Demogorgona polującą w tym świecie. Na każdym kroku czyhają pułapki i groźne stworzenia. Jednak oboje są zdeterminowani, aby odnaleźć Willa. Przemierzają mroczny las, unikając potworów. W końcu odnajdują chłopca chowającego się w jaskini. Joyce w emocjonalnej scenie przytula wyczerpanego syna.

Jednak droga powrotna również nie jest łatwa. Demogorgon zaczyna ich ścigać. Dopiero dzięki interwencji Jedenastki, która swoimi mocami powstrzymuje potwora, całej trójce udaje się wrócić do normalnego świata. Willa udało się uratować, ale walka z demogorgonem wciąż się nie skończyła.

Czytaj więcej: Gra o Tron góra - Przewodnik po Westeros i Essos. Jak przetrwać Wojnę Pięciu Królów?

Niespodziewany powrót Eleven

Jednym z kluczowych momentów tego odcinka jest powrót Eleven, czyli Jedenastki - dziewczynki z nadprzyrodzonymi zdolnościami, która pomogła pokonać Demogorgona w pierwszym sezonie serialu. Jej los od dłuższego czasu był nieznany, ale niespodziewanie pojawia się w Hawkins.

Mike, Dustin, Lucas i Max nie mogą uwierzyć własnym oczom, gdy nagle widzą Jedenastkę stojącą na deszczu przed domem szeryfa Hoppera. Dziewczynka wygląda inaczej niż wcześniej - jest ubrana normalnie i ma dłuższe włosy. Jednak to na pewno ona. Przyjaciele nie kryją radości na jej widok.

Okazuje się, że przez ostatni rok Hopper ukrywał i opiekował się Jedenastką. Teraz wraca ona, by pomóc w walce z nowym zagrożeniem nadciągającym z Upside Down. Jej powrót daje nadzieję, że uda się pokonać mroczne moce i ocalić Hawkins. Jedenastka odnajduje też na nowo swoją przyjaźń z Mike'iem i resztą grupy.

Walka o uratowanie Willa

Stranger Things Sezon 2 Odcinek 3 - Co się stało w Hawkins?

Kolejny istotny wątek tego odcinka to dramatyczna walka o uratowanie życia Willa Byersa. Chłopiec został wprawdzie odnaleziony w alternatywnym wymiarze, ale jego stan zdrowia stale się pogarsza. Ma wysoką gorączkę, mdli go i ma omamy. Lekarze są bezradni i nie potrafią znaleźć przyczyny jego choroby.

Rodzina i przyjaciele robią wszystko, aby pomóc Willowi. Organizują szpital w domu Joyce, aby mieć go cały czas na oku. Chłopiec wpada w trans, ma halucynacje i kontaktuje się z istotą z Upside Down. Niezwykle realistyczne wizje świadczą o tym, że Demogorgon wciąż próbuje przejąć kontrolę nad Willem.

Sytuacja staje się dramatyczna, gdy stan chłopca się pogarsza, a lekarstwa przestają działać. Wydaje się, że jego organizm został permanentnie uszkodzony przez pobyt w alternatywnym świecie. Jednak ostatecznie, dzięki wysiłkom Jedenastki, udaje się przerwać mentalną więź łączącą go z potworem i uratować Willa przed śmiercią.

Tajemnicza choroba Williama Byersa

Jednym z kluczowych wątków serialu jest choroba Williama Byersa, która ma tajemnicze i nadprzyrodzone podłoże. Chłopiec powraca z alternatywnego wymiaru Świata Na Opak w stanie skrajnego wycieńczenia. Ma blizny po spotkaniu z Demogorgonem i innymi stworzeniami. Jednak jego organizm został również trwale uszkodzony na poziomie psychicznym.

Will cierpi na różne objawy - ma wysoką gorączkę, mdłości, omamy i napady szału. Przeżywa też bardzo realistyczne wizje związane z Upside Down i Demogorgonem. Okazuje się, że jego umysł wciąż jest połączony z tym mrocznym wymiarem. Dochodzi do walki o panowanie nad świadomością Willa.

Lekarze są bezradni w znalezieniu przyczyny i lekarstwa na te objawy. Dopiero Jedenastka jest w stanie przerwać mentalną więź łączącą Willa z potworem za pomocą swoich nadprzyrodzonych mocy. Udaje jej się powstrzymać widzenia i koszmary dręczące chłopca. Jednak wydaje się, że skutki pobytu w Upside Down mogą dawać o sobie znać jeszcze długo.

Demogorgon ponownie atakuje miasteczko

W finale tego odcinka Stranger Things dochodzi do dramatycznego starcia z Demogorgonem. Okazuje się, że pomimo wcześniejszego zamknięcia bramy do Upside Down, potworna istota wciąż przedostała się do normalnego świata i poluje na mieszkańców Hawkins.

Demogorgon atakuje szkołę podczas balu z okazji święta Halloween. Szerzy się panika, uczniowie uciekają, a stwór zabija kilka osób. Mike, Dustin, Lucas i Max postanawiają stawić czoła potworowi. Do walki dołącza także Jedenastka, wykorzystując swoje moce. Po zaciętym starciu udaje się pokonać Demogorgona i uratować ocalałych. Jednak portal do Upside Down wciąż pozostaje otwarty.

Scena finałowej konfrontacji z Demogorgonem jest jedną z najbardziej widowiskowych i emocjonujących w tym sezonie serialu. Pokazuje determinację i odwagę młodych bohaterów w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Buduje też napięcie przed kolejnymi wydarzeniami w uniwersum Stranger Things.

Podsumowanie

Trzeci odcinek drugiego sezonu serialu Stranger Things jest pełen intrygujących wydarzeń i zwrotów akcji. Poznajemy tajemniczą postać Jedenastki - dziewczynki z nadprzyrodzonymi mocami. Razem z przyjaciółmi próbuje ona odnaleźć zaginionego Willa w mrocznym świecie Upside Down. Tymczasem matka Willa, Joyce oraz szeryf Hopper wyruszają na desperacką misję uratowania chłopca. W tle tych wydarzeń pojawia się coraz więcej wątków nadnaturalnych i mrocznych.

Klimat serialu robi się coraz bardziej niesamowity. Demogorgon - potworna istota z innego wymiaru - ponownie zaatakował Hawkins i zagraża mieszkańcom miasteczka. Cała paczka przyjaciół, w tym Jedenastka, Mike, Dustin i Lucas, muszą stawić czoła temu śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Walka z Demogorgonem w szkolnej stołówce podczas balu na Halloween to jedna z najbardziej elektryzujących scen akcji w tym sezonie.

W tle tych nadnaturalnych wydarzeń pojawiają się też wątki bardziej przyziemne - romanse i przyjaźnie między bohaterami, ich codzienne życie w szkole i poszukiwanie swojego miejsca. Szczególnie poruszająca jest historia choroby Willa, którego umysł pozostaje wciąż połączony z mrocznym światem Upside Down. Serial oscyluje między gatunkami science fiction i dramatu obyczajowego.

Ogromną zaletą tego odcinka jest płynne budowanie napięcia i wciągająca, tajemnicza atmosfera. Twórcy umiejętnie równoważą wątki nadprzyrodzone z realistycznym obrazem codzienności młodych bohaterów. Całość tworzy satysfakcjonującą, emocjonalną opowieść, która wciąga i nie pozwala się oderwać od ekranu.

Najczęściej zadawane pytania

W tym odcinku głównymi wątkami są poszukiwania zaginionego Willa w alternatywnym wymiarze zwanym Upside Down oraz walka z demogorgonem, który ponownie zaatakował miasteczko Hawkins. Pojawia się też tajemnicza postać Jedenastki.

Akcja serialu Stranger Things rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku Hawkins. Jest to prowincjonalna, senna miejscowość, w której zaczynają dziać się dziwne, nadprzyrodzone rzeczy.

Rolę Jedenastki, czyli Jane Ives, dziewczynki obdarzonej nadprzyrodzonymi mocami, gra młoda aktorka Millie Bobby Brown. Jej kreacja została bardzo ciepło przyjęta przez widzów i krytyków.

Demogorgon to istota z mrocznego, alternatywnego wymiaru nazwanego Upside Down. Nie wiadomo dokładnie, skąd się wziął i jakie są jego motywacje, ale poluje na mieszkańców Hawkins.

Halloween, jako święto kojarzone z duchami i potworami, idealnie pasuje do nadprzyrodzonej tematyki serialu. Stwarza też okazję do widowiskowej sceny walki w przebraniach.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
  2. Horror o nawiedzonym domu | Co oglądać i jak się bać
  3. Pamiętniki wampirów sezon 5 odcinek 17 | Niespodziewany zwrot akcji w serialu dla młodzieży
  4. Dobre Seriale Netflix 2023 - Najlepsze Seriale do Obejrzenia
  5. Szadź online free | Najlepszy darmowy poradnik Szadz online
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Oskar Walczak
Oskar Walczak

Jestem dziennikarzem filmowym, pasjonatem kina akcji i fantastycznonaukowego. Recenzuję nowości z tych gatunków, doceniając przede wszystkim dobrą rozrywkę i zajmującą fabułę. Piszę z zaangażowaniem, lekko i z humorem. Lubię blockbustery.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły