Ile wynosił wzrost Królowej Elżbiety II?

Ile wynosił wzrost Królowej Elżbiety II?
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki26.10.2023 | 8 min.

Królowa Elżbieta wzrost był zawsze przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Jako monarchini Zjednoczonego Królestwa przez 70 lat rządów Elżbieta II stała się ikoną stylu i wdzięku. Jej charakterystyczna sylwetka, gustowne stroje i nienaganna postawa sprawiły, że często zastanawiano się nad jej dokładnymi wymiarami. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej wzrostowi Elżbiety II i porównamy go z innymi członkami rodziny królewskiej. Dowiemy się, jak na przestrzeni lat zmieniała się wysokość monarchini i jak wyglądała na tle poprzedników zasiadających na brytyjskim tronie.

Kluczowe wnioski:
 • Elżbieta II mierzyła około 160-165 cm wzrostu, była więc raczej średniego wzrostu.
 • Jej wzrost był typowy jak na przedstawicielkę brytyjskiej rodziny królewskiej.
 • W ciągu życia wzrost Królowej nieznacznie się zmniejszył, co jest naturalne.
 • Elżbieta II była wyższa od swojej matki, Królowej Matki, ale niższa od męża.
 • W porównaniu do poprzedników na tronie, jej wzrost plasował się w przeciętnej normie.

Wzrost Elżbiety II - ile centymetrów mierzyła królowa?

Królowa Elżbieta II była monarchinią Wielkiej Brytanii przez ponad 70 lat. Przez ten długi okres panowania jej sylwetka i wzrost budziły spore zainteresowanie Brytyjczyków. Elżbieta II mierzyła około 160-165 cm wzrostu. Była więc osobą raczej średniego wzrostu jak na kobietę.

Dokładny wzrost młodej Elżbiety nie jest znany, ale można przypuszczać, że mieścił się w przedziale 160-165 cm. Monarchini utrzymywała szczupłą, wysportowaną figurę przez większą część życia, więc jej wzrost prawdopodobnie niewiele się zmieniał aż do późnej starości. Królowa znana była z zamiłowania do jazdy konnej, co pomogło jej zachować wysportowaną sylwetkę.

Co ciekawe, w starszym wieku wzrost Elżbiety II nieznacznie się zmniejszył, co jest naturalnym procesem u osób w podeszłym wieku. Jest to związane ze stopniowym osiadaniem i kurczeniem się kręgosłupa. Gdy królowa miała 90 lat, jej wzrost oceniano na około 160 cm. Monarchini zachowała jednak zgrabną sylwetkę i nienaganną postawę do końca życia.

Jaki był wzrost królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II?

Wzrost Elżbiety II plasował się w typowym przedziale dla kobiet w rodzinie królewskiej. Ani za wysoka, ani za niska - królowa prezentowała raczej przeciętny jak na monarchinię brytyjską wzrost. Można powiedzieć, że była trochę wyższa od przeciętnej kobiety w swoim pokoleniu. Dla porównania, średni wzrost Brytyjki urodzonej w 1926 roku wynosił około 157 cm. Elżbieta więc nieznacznie górowała nad przeciętnymi poddanymi.

Porównując ją z innymi kobietami z rodziny królewskiej, była zdecydowanie wyższa od swojej matki - Królowej Matki, która mierzyła zaledwie około 150 cm. Z kolei jej siostra, księżniczka Małgorzata, była nieco wyższa i miała około 165 cm wzrostu. Elżbieta ustępowała pod względem wysokości mężowi, księciu Filipowi, który mierzył około 183 cm.

Czytaj więcej: Targaryenowie Drzewo Genealogiczne Rodu Smoka Gra o Tron

Ile wynosił dokładny wzrost monarchini Elżbiety II?

Dokładny wzrost młodej Elżbiety w momencie objęcia tronu nie jest znany. Królowa nigdy publicznie nie podała swoich wymiarów. Na podstawie zdjęć i nagrań historycy szacują, że wzrost Elżbiety II wynosił około 160-165 cm. Była zatem monarchinią raczej średniego, przeciętnego wzrostu.

W starszym wieku wzrost królowej nieznacznie stopniał. Gdy miała 90 lat, szacowano, że mierzyła około 160 cm. Było to spowodowane naturalnym osiadaniem i kurczeniem się kręgosłupa w procesie starzenia. Mimo zaawansowanego wieku, Elżbieta II cały czas prezentowała jednak wysportowaną i zgrabną sylwetkę. Do końca życia zachowała nienaganną postawę i figurę.

Jakiego wzrostu była królowa Zjednoczonego Królestwa?

Ile wynosił wzrost Królowej Elżbiety II?

Królowa Elżbieta II miała dość typowy, przeciętny jak na monarchinię brytyjską wzrost. Ani za wysoka, ani za niska - prezentowała sylwetkę raczej typową dla przedstawicielki rodziny królewskiej. Jej dokładny wzrost szacuje się na 160-165 cm. Oznacza to, że była średniego wzrostu jak na kobietę.

Porównując z innymi monarchami, była zdecydowanie wyższa od Królowej Wiktorii, która mierzyła zaledwie 150 cm. Podobny wzrost miała matka Elżbiety - Królowa Matka. Z kolei ojciec królowej, Jerzy VI, mierzył około 180 cm. Elżbieta była niższa od swojego męża, księcia Filipa, który mierzył 183 cm. Jej wzrost był typowy dla przedstawicielki dynastii Windsorów.

Wzrost królowej na przestrzeni dekad

W młodym wieku wzrost Elżbiety wynosił około 165 cm. W starszym wieku, pod koniec życia, jej wzrost zmalał do około 160 cm. Było to spowodowane naturalnym zmniejszaniem się kręgosłupa w procesie starzenia. Mimo zaawansowanego wieku monarchini zachowała jednak szczupłą i wysportowaną sylwetkę niemal do śmierci.

Wzrost Elżbiety II na tle innych monarchów brytyjskich

Porównując wzrost Elżbiety II z poprzednimi monarchami brytyjskimi, można zauważyć, że był on raczej przeciętny. Ani szczególnie wysoka, ani niska - prezentowała typowy jak na dynastię Windsorów wzrost.

Była na przykład zauważalnie wyższa od Królowej Wiktorii, która mierzyła jedynie 150 cm. Podobnie Królowa Matka miała około 150 cm wzrostu. Z kolei ojciec Elżbiety - Jerzy VI mierzył około 180 cm, czyli był wyraźnie wyższy od córki. Także mąż monarchini, Książę Filip, miał ponad 180 cm wzrostu.

Monarcha Wzrost
Królowa Wiktoria 150 cm
Jerzy VI 180 cm
Elżbieta II 160-165 cm
Książę Filip 183 cm

Jak widać na tym tle, wzrost Elżbiety II był raczej typowy dla przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Ani szczególnie wyróżniający się, ani odbiegający od normy. Stosunkowo niezmienny przez całe jej długie życie.

Porównanie wzrostu Elżbiety II z poprzednikami na tronie

Analizując dostępne dane na temat wzrostu królowej Elżbiety II i porównując je z wymiarami poprzednich monarchów brytyjskich, można wyciągnąć następujące wnioski:

 • Elżbieta II miała wzrost typowy jak na przedstawicielkę rodu Windsorów - około 160-165 cm.
 • Była zauważalnie wyższa od swojej prababki, Królowej Wiktorii, która mierzyła 150 cm.
 • Podobny niski wzrost miała matka Elżbiety - Królowa Matka, około 150 cm.
 • Znacznie wyższy był ojciec królowej - Jerzy VI, który mierzył 180 cm.
 • Również mąż monarchini, Książę Filip, był wyraźnie wyższy od niej, bo aż 183 cm.

Widać więc, że wzrost Elżbiety plasował się raczej w przeciętnej normie wśród Windsorów. Ani za wysoka, ani za niska - prezentowała typową dla dynastii sylwetkę. Jej wzrost pozostał praktycznie niezmienny przez cały okres długich rządów na brytyjskim tronie.

Podsumowanie

Wzrost Królowej Elżbiety II wynosił około 160-165 cm, co oznacza, że była ona osobą raczej średniego wzrostu. Nie należała ani do wyjątkowo wysokich, ani niskich monarchów. Jej wzrost był całkiem typowy jak na przedstawicielkę brytyjskiej rodziny królewskiej. Ani się specjalnie nie wyróżniała, ani nie odstawała pod tym względem od innych członków dynastii Windsorów.

Porównując Elżbietę II z poprzednikami na tronie, była na przykład zauważalnie wyższa od Królowej Wiktorii czy swojej matki, które mierzyły po 150 cm. Z kolei jej ojciec Jerzy VI oraz mąż Filip zdecydowanie górowali nad nią wzrostem, bo mierzyli po ponad 180 cm. Wzrost monarchini utrzymywał się na podobnym poziomie przez całe jej długie, 70-letnie panowanie.

Królowa słynęła ze smukłej i wysportowanej sylwetki, którą zachowała niemal do końca życia. W starszym wieku jej wzrost nieco zmalał, co jest naturalnym procesem. Jednak nawet mając 90 lat, Elżbieta II wciąż prezentowała szczupłą figurę i nienaganną postawę. Jej charakterystyczna sylwetka na długo pozostanie w pamięci Brytyjczyków.

Podsumowując, dokładne wymiary Królowej nie są znane, ale historycy oceniają, że mierzyła około 160-165 cm. Był to wzrost całkiem typowy jak na przedstawicielkę dynastii Windsorów. Ani wysoka, ani niska - Elżbieta II prezentowała raczej przeciętną jak na monarchinię sylwetkę. Jej figura i postawa zawsze były przedmiotem zainteresowania poddanych.

Najczęstsze pytania

Dokładny wzrost młodej Elżbiety nie jest znany, gdyż królowa nigdy publicznie nie podała swoich wymiarów. Na podstawie analizy zdjęć i nagrań historycy oceniają, że w młodości wzrost monarchini wynosił około 160-165 cm. W starszym wieku, po 90. roku życia, jej wzrost nieznacznie się zmniejszył do około 160 cm. Było to spowodowane naturalnym procesem kurczenia się kręgosłupa w podeszłym wieku.

Porównując z poprzednikami, wzrost Elżbiety II był całkiem typowy dla przedstawicieli dynastii Windsorów. Była wyraźnie wyższa od Królowej Wiktorii i swojej matki (150 cm), a niższa od ojca Jerzego VI i męża Filipa (180+ cm). Jej sylwetka nie wyróżniała się znacząco pośród monarchów brytyjskich.

W młodości Elżbieta II mierzyła około 165 cm. W starszym wieku jej wzrost nieco zmalał do 160 cm, co było naturalnym procesem związanym ze starzeniem się kręgosłupa. Pomimo tego monarchini zachowała szczupłą sylwetkę niemal do końca życia.

Biorąc pod uwagę, że Elżbieta II mierzyła w młodości około 160-165 cm, można stwierdzić, że była osobą średniego wzrostu. Ani szczególnie wysoka jak na kobietę, ani wyjątkowo niska. Jej wzrost mieścił się w przeciętnej normie.

Porównując z przeciętnymi Brytyjkami z jej epoki, królowa była od nich nieco wyższa. Średni wzrost kobiety urodzonej w 1926 roku wynosił ok. 157 cm. Elżbieta z jej 160-165 cm wyraźnie je przewyższała pod tym względem.

5 Podobnych Artykułów

 1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
 2. Czy warto obejrzeć komediowy serial Grace i Grace na Netflix?
 3. Co naprawdę oznacza tytuł popularnego serialu "Breaking Bad"?
 4. Dlaczego Mulder i Scully z "Z Archiwum X" są tym kultowym duetem?
 5. Gra o tron w Chorwacji | Dubrownik, Split i inne miejsca z serialu
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki

Jestem dziennikarzem filmowym będącym krytykiem filmowym. Specjalizuję się w rzetelnej analizie warstwy fabularnej i wizualnej nowych filmów. Moje oceny są wyważone i dobrze uargumentowane. Liczą się dla mnie przede wszystkim walory artystyczne dzieła.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły