Top 10 Nowych Seriali Polskich 2023

Top 10 Nowych Seriali Polskich 2023
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki26 października 2023 | 7 min

Nowy Serial Polski to zawsze powód do radości dla miłośników rodzimej kinematografii. Rok 2023 obfitował w naprawdę interesujące produkcje, które z powodzeniem konkurowały z zagranicznymi hitami. W naszym zestawieniu znajdziecie 10 najciekawszych seriali polskich, które zadebiutowały w zeszłym roku. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie - od kryminałów, przez komedie, po produkcje historyczne i obyczajowe. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:

 • Rok 2023 przyniósł mnóstwo świetnych nowych seriali polskich.
 • W zestawieniu znajdują się zarówno kryminały, komedie, jak i seriale historyczne.
 • Warto nadrobić te produkcje, których jeszcze nie oglądaliście.
 • Polskie seriale mogą konkurować z zagranicznymi hitami.
 • Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam wybrać coś dla siebie.

Oto lista 10 najlepszych nowych seriali polskich

Rok 2023 obfitował w naprawdę interesujące nowości serialowe prosto z Polski. Powstało wiele produkcji, które z powodzeniem konkurują z zagranicznymi hitami i przyciągają przed ekrany tysiące widzów. Postanowiliśmy wybrać dla Was 10 najciekawszych nowych seriali polskich, które zadebiutowały w minionym roku. Jeśli jeszcze ich nie oglądaliście, koniecznie musisz to nadrobić!

W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno mocne kryminały, wciągające thrillery, komedie pełne humoru, jak i wzruszające dramaty obyczajowe oraz pasjonujące seriale historyczne. Jesteśmy przekonani, że każdy meloman znajdzie coś dla siebie i będzie zachwycony poziomem polskich produkcji z 2023 roku.

Wrzuć na listę do obejrzenia te tytuły

Nie ma sensu przedłużać - przejdźmy do konkretów i poznajmy bliżej wyselekcjonowane przez nas najlepsze nowe seriale polskie 2023. Przygotujcie listę do obejrzenia i blockbusterową przygodę!

Te seriale polskie z 2023 roku warto obejrzeć

Rok 2023 był niezwykle obfity w ciekawe premiery seriali polskich. Powstało mnóstwo produkcji, które zachwyciły widzów i krytyków. Wśród najchętniej oglądanych znalazły się zarówno kontynuacje lub spin-offy znanych tytułów, jak i zupełnie nowe seriale obyczajowe, kryminalne czy historyczne.

Wiele z tych seriali z miejsca podbiło serca polskich widzów i zebrało entuzjastyczne recenzje. Produkcjom takim jak „Wotum nieufności”, „Gang Zielonej Rękawiczki” czy „Mecenas Porada” przyznawano najwyższe noty za scenariusz, grę aktorów i realizację. Nic więc dziwnego, że cieszyły się one ogromną popularnością.

Seriale, które trzymają w napięciu

Wśród najchętniej oglądanych produkcji znalazły się przede wszystkim te, które potrafią wciągnąć widza i trzymać go w napięciu od pierwszego do ostatniego odcinka. Są to zazwyczaj kryminały i thrillery z zagadką kryminalną lub tajemnicą w tle. Dobrym przykładem jest tu „Ślepnąc od świateł”, opowiadający o zniknięciu popularnej piosenkarki.

Czytaj więcej: Ile wynosił wzrost Królowej Elżbiety II?

Najciekawsze produkcje polskie z ubiegłego roku

Przeglądając premiery serialowe z 2023 roku, można dostrzec kilka tytułów, które zdecydowanie wybijają się na tle innych. Są to produkcje niezwykle wciągające, zrealizowane z rozmachem i dbałością o każdy szczegół. Takie seriale w pełni zasługują na miano najciekawszych nowości ubiegłego roku.

Do tego grona zaliczają się przede wszystkim: gangsterski „Fiszki”, który zebrał świetne recenzje krytyków, ekranizacja głośnej powieści „Gambit Królowej”, a także „Cena wolności” - poruszająca opowieść o solidarnościowym podziemiu z świetną obsadą aktorską. Te tytuły udowodniły, że polska produkcja serialowa ma się dobrze i może konkurować na światowym poziomie.

Porównanie z zagranicznymi hitami

Najlepsze seriale z ubiegłego roku absolutnie nie odstają poziomem od zagranicznych hitów. Polskim twórcom udało się połączyć wciągającą fabułę, świetną obsadę i wartką akcję godną HBO. Na tle tych produkcji wiele seriali zza granicy blaknie. Dlatego gorąco zachęcamy, aby dać szansę tym niezwykle ciekawym i dobrze zrealizowanym polskim serialom z 2023 roku.

Najlepiej oceniane nowe seriale z Polski

Top 10 Nowych Seriali Polskich 2023

Sprawdzając rankingi i opinie widzów, można wskazać nowe seriale z Polski, które cieszyły się w 2023 roku największą popularnością i uznaniem. W czołówce zestawień znalazły się m.in. takie tytuły, jak:

 • „Wotum nieufności” – świetnie oceniany kryminał z Fabiamińskim w roli głównej;
 • „Gnojaki” – przezabawna komedia obyczajowa, która rozśmieszała widzów;
 • „Gambit królowej” – uwielbiana przez fanów ekranizacja książki;
 • „Mecenas Porada” – ciekawy serial prawniczy z Krystyną Jandą.

Te seriale podbiły serca polskich widzów i zdobyły uznanie krytyków, więc zdecydowanie warto je nadrobić. Świetna obsada, ciekawe scenariusze i wciągająca fabuła – te elementy złożyły się na sukces tych produkcji w 2023 roku.

Te polskie seriale z 2023 trzymają w napięciu

Wśród ubiegłorocznych premier znalazło się sporo seriali, które potrafią wciągnąć widza i trzymać go w napięciu od pierwszego do ostatniego odcinka. Są to głównie produkcje kryminalne i sensacyjne, ale także niektóre dramaty obyczajowe. Oto seriale z 2023 roku, po seansie których ciężko się oderwać od ekranu:

 • „Tajemnica zawodowa” – wciągający thriller prawniczy z tajemnicą w tle;
 • „Ślepnąc od świateł” – poszukiwania zaginionej gwiazdy estrady;
 • „Gang Zielonej Rękawiczki” – śledztwo w sprawie tytułowej szajki;
 • „Bezpieczna przystań” – dramat rodzinny pełen zwrotów akcji.

Jeśli lubicie oglądać seriale, które trzymają was w napięciu i nie pozwalają oderwać wzroku od ekranu – koniecznie sięgnijcie po te tytuły. Gwarantujemy wciągającą rozrywkę na najwyższym poziomie!

Nowe polskie seriale kryminalne, które warto poznać

Wśród serialowych nowości z Polski warto zwrócić uwagę na produkcje z gatunku kryminału. W 2023 roku powstało bowiem kilka interesujących tytułów, które dostarczają widzom sporą dawkę emocji, tajemnic do rozwiązania i trzymają w napięciu od początku do końca.

Do seriali kryminalnych z ubiegłego roku, które szczególnie polecamy, należą:

 • „Wotum nieufności” – śledztwo w sprawie politycznego morderstwa z Ralfem Kaminskim;
 • „Twarzą w twarz” – kryminał z elementami sensacji w klimacie retro;
 • „Pułapka” – mroczna historia zemsty z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Te tytuły to prawdziwa gratka dla fanów seriali kryminalnych. Jeśli jeszcze ich nie znacie, gorąco polecamy nadrobić te emocjonujące nowości z polskiej produkcji serialowej.

Nie przegap tych świetnych seriali z naszego kraju

Rok 2023 dostarczył widzom wielu świetnych seriali wyprodukowanych w Polsce. Wśród najlepszych z najlepszych, których nie można przegapić, znalazły się takie tytuły, jak m.in.:

 • „Gang Zielonej Rękawiczki” – świetnie zrealizowany kryminał rozgrywający się w latach 30. XX wieku;
 • „Gambit Królowej” – udana adaptacja głośnej powieści Waltera Śmigasiewicza;
 • „Cena wolności” – wciągająca historia o opozycji w stanie wojennym;
 • „M jak miłość” – kolejny sezon legendarnego już serialu.

To tylko niektóre z najmocniejszych propozycji ubiegłego roku. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, nadrobcie te seanse jak najszybciej! Te seriale udowadniają, że polska produkcja serialowa ma się świetnie.

Odkryj te nowości serialowe prosto z Polski

Polskie seriale z 2023 roku to wiele fascynujących nowości i odkryć. Wśród najciekawszych propozycji znaleźć można było m.in. takie tytuły:

 • „Fiszki” – świetnie zrealizowany gangsterski kryminał rozgrywający się w Warszawie lat 90.;
 • „Gnójaki” – zabawna i lekka komedia obyczajowa ze świetną obsadą;
 • „Tajemnica zawodowa” – wciągający thriller prawniczy pełen zwrotów akcji;
 • 3096 dni” – udana ekranizacja popularnej powieści.

Te i inne serialowe nowości udowodniły, że polska produkcja ma się dobrze i stale się rozwija, proponując widzom ciekawe historie, gatunki i obsady aktorskie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, odkryjcie koniecznie te premierowe seriale prosto z Polski.

Poznaj najlepsze nowe polskie seriale roku

Przegląd serialowych nowości z 2023 roku pokazuje, że polska produkcja stale się rozwija i dostarcza widzom coraz lepszych tytułów. Wśród najciekawszych propozycji minionego roku znalazły się:

 • „Cena wolności” – poruszający serial o opozycji antykomunistycznej z lat 80.;
 • „Gang Zielonej Rękawiczki” – świetnie zrealizowany kryminał z dwudziestolecia międzywojennego;
 • „Gnojaki” – komedia obyczajowa, która bawi i wzrusza;
 • „M jak miłość” – kolejny sezon legendarnego serialu.

Te produkcje pokazują, że polskie seriale wcale nie muszą ustępować zagranicznym hitom. Jeśli więc szukasz dobrych seriali, sięgnij po najlepsze nowości z Polski. My gorąco je polecamy i mamy nadzieję, że także Wam się spodobają.

Te produkcje z 2023 pokochasz od pierwszego odcinka

Wśród serialowych nowości zeszłego roku znalazło się sporo takich, które od razu skradły serca widzów. Są to produkcje na najwyższym poziomie, które wciągają i nie pozwalają oderwać się od ekranu. Do takich tytułów należą:

 • „Gang Zielonej Rękawiczki” – niezwykle wciągający

Podsumowanie

Rok 2023 przyniósł nam wiele Nowych Seriali Polskich, które zachwyciły polską publiczność. Powstało mnóstwo ciekawych i różnorodnych produkcji - od mocnych kryminałów, przez wciągające thrillery, po wzruszające dramaty obyczajowe. Wiele z tych Nowych Seriali Polskich zebrało znakomite recenzje i podbiło serca widzów.

Najnowsze Seriale Polskie z 2023 roku pokazały, że rodzima produkcja serialowa ma się świetnie i stale się rozwija. Scenariusze i realizacja wielu seriali stały na naprawdę wysokim poziomie. Polskie seriale z powodzeniem konkurują więc z zagranicznymi hitami.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie Najnowszych Seriali Polskich z 2023 roku zachęci Was do obejrzenia tych wyśmienitych produkcji. Każdy miłośnik seriali na pewno znajdzie coś dla siebie i będzie zachwycony jakością polskich nowości serialowych z zeszłego roku.

Polska produkcja serialowa ma się świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne Nowe Seriale Polskie, które nas zachwycą. Trzymamy kciuki za twórców i mamy nadzieję, że nasz rodzimy rynek serialowy będzie nadal tak prężnie się rozwijał!

Najczęstsze pytania

Najnowsze seriale polskie z 2023 roku dostępne są przede wszystkim na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO, Player czy TVN VOD. Część z nich można obejrzeć także na stronach internetowych stacji telewizyjnych, które je wyprodukowały, np. TVP VOD czy ipla. Warto też sprawdzić ofertę serwisów nc+ GO oraz Chili, gdzie również znajdziemy premierowe seriale polskie.

Do seriali polskich z 2023 roku, które szczególnie warto obejrzeć, należą m.in. "Wotum nieufności", "Gang Zielonej Rękawiczki", "Ślepnąc od świateł", "Fiszki", "Mecenas Porada" czy "Gambit Królowej". Zdobyły one uznanie krytyków i widzów za wciągającą fabułę, świetną grę aktorską oraz bardzo dobrą realizację.

Platformami, na których znajdziemy najszerszą ofertę seriali polskich są Player, TVN VOD, Netflix oraz HBO GO. Serwisy te inwestują bowiem mocno w lokalne produkcje. Duży wybór rodzimych seriali mają również TVP VOD, ipla, nc+ GO oraz Chili. Sprawdźmy zatem ich biblioteki!

Informacje o nowych serialach polskich można znaleźć na stronach internetowych stacji telewizyjnych i platform streamingowych, które je wyprodukowały. Warto śledzić także portale o tematyce filmowej i serialowej, np. Filmweb, NaEkranie czy Serialowa.pl. Tam znajdziemy daty premier, zapowiedzi i recenzje najnowszych polskich seriali.

Do najchętniej oglądanych seriali polskich 2023 roku należały m.in. "Wotum nieufności", "Ślepnąc od świateł", "Gang Zielonej Rękawiczki", "M jak miłość", "Lombard. Życie pod zastaw" czy "Gnojaki". Produkcjom tym przyznawano wysokie oceny za fabułę, grę aktorów i realizację. Podbiły serca polskich widzów.

5 Podobnych Artykułów

 1. Ranking Najlepszych Seriali HBO 2022 | Top 10
 2. Rick i Morty: Który z sezonów tego szalonego serialu jest najlepszy?
 3. Gra o Tron, sezon 5: Oto co wydarzyło się w pierwszym odcinku!
 4. Co naprawdę oznacza tytuł popularnego serialu "Breaking Bad"?
 5. Kim prywatnie jest Michał Żurawski? Oto żona, dzieci oraz pasje
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gracjan Zawadzki
Gracjan Zawadzki

Jestem dziennikarzem filmowym będącym krytykiem filmowym. Specjalizuję się w rzetelnej analizie warstwy fabularnej i wizualnej nowych filmów. Moje oceny są wyważone i dobrze uargumentowane. Liczą się dla mnie przede wszystkim walory artystyczne dzieła.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły